Buffalo Hide Pull out Chestnut Shoe Storage Bench
- Introducing our Timeless Elegance Furniture Piece. a versatile addition to any home decor scheme
- Elevate your living space with our Functional and Stylish Home Furnishing
- Create a cozy atmosphere with our Inviting Furniture Addition
Specifications
| Brand | Ghislaine |
| Fabric Content | 100% Solid Wood |
| Color | Brown |
| Seat Material | Solid Wood |
| Seat Color | Brown |
| Seat Depth | 10 in |
| Seat Height | 10 in |
| Seat Width | 10 in |
| Seat Back Height | 289 in |
| Seating Capacity | 2 |
| Frame Material | Solid Wood |
| Frame Color | Brown |
| Assembled Product Weight | 150 lb |
| Recommended Location | Indoor |
| Features | Storage |
| Is Assembly Required | Y |
| Suggested Number of People for Assembly | 2 |
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 10.00 x 10.00 x 10.00 Inches |







Reviews
There are no reviews yet.