036-Boucle Fabric Storage Bench Bedroom Bench With Wood Legs For Living Room Bedroom Indoor.Black
- Product Dimensions:48.88D**16.93W**18.7H.Weight:40.1 LBS
- Package Size&Package Weight:45.3**17.3**11.8.Weight:44.5 LBS
- Product BOM:Boucle Fabric material+Wood frame+Wood Legs(With adjustable foot mails)+Sponge filling;
Specifications
| Brand | Ghislaine |
| Fabric Content | 100% Boucle |
| Color | Black |
| Seat Material | Boucle |
| Seat Color | Black |
| Seat Depth | 10 in |
| Seat Height | 10 in |
| Seat Width | 10 in |
| Seat Back Height | 68 in |
| Seating Capacity | 2 |
| Frame Material | Boucle |
| Frame Color | Black |
| Assembled Product Weight | 150 lb |
| Recommended Location | Indoor |
| Features | Storage |
| Is Assembly Required | Y |
| Suggested Number of People for Assembly | 2 |
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 10.00 x 10.00 x 10.00 Inches |







Reviews
There are no reviews yet.