Bump up the appeal of any room in your home with this solid wood console table. Place it in your entryway. and never think about where to store your mail or keys again. Add it to your sitting room. and you’ll have the perfect accent piece for your chair or couch. The luminous gold hue of the base and the soft caramel brown of the tabletop will draw your attention. Take advantage of this gold table’s dual mango wood drawers and cut through the clutter in your living space. The ample storage provided is enough to house anything from this month’s mail to stacks of your favorite magazines. Adore Decor Sidney Solid Wood Console Table with 2 Drawers. Beige
- Solid mango wood makes every piece unique
- Brass inlay on drawer fronts
- Globally-inspired design elements
- Two slim drawers provide handy space to tuck away clutter
- Narrow profile fits perfectly behind the living room sofa or along an entryway wall
- Easy Assembly Required
- Supports up to 250 lbs.
- 45-inch width x 16-inch length x 33.25-inch height
Specifications
| Brand | Adore Decor |
| Manufacturer Part Number | FUTB10155A |
| Manufacturer | True Innovations |
| Material | Wood |
| Color | Beige |
| Recommended Location | Indoor |
| Assembled Product Weight | 38.5 lb |
| Finish | Wood |
| Model | FUTB10155A |
| Is Assembly Required | Y |
| Features | Storage |
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 16.00 x 45.00 x 33.25 Inches |







Reviews
There are no reviews yet.