Romance Leaf tables offer a lot of flexibility to homes. the Pascaline dining table offers two 12" leaves that will help accommodate extra dinner guests. If hosting a board game night. or just needing extra table space. it can be set up in a matter of seconds. The ample tabletop features a beautiful geometric design and it is supported by an "x" shaped trestle base. Product Details *KD *Upholstery Seat Cushion *Foam Density: D18
- Include: Bench *1
- Catalog Size: 60”L X 16”D X 19”H
- Seat Size: 60W x 16D x 19H
Specifications
| Brand | Ghislaine |
| Fabric Content | 100% Fabric |
| Color | Brown |
| Seat Material | Fabric |
| Seat Color | Brown |
| Seat Depth | 10 in |
| Seat Height | 10 in |
| Seat Width | 10 in |
| Seat Back Height | 280 in |
| Seating Capacity | 2 |
| Frame Material | Fabric |
| Frame Color | Brown |
| Assembled Product Weight | 150 lb |
| Recommended Location | Indoor |
| Features | Storage |
| Is Assembly Required | Y |
| Suggested Number of People for Assembly | 2 |
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 10.00 x 10.00 x 10.00 Inches |





Reviews
There are no reviews yet.