Acme Furniture Brantley Bench. 48" L x 24" D x 18" H. Grey Loose seat . Button tufted details . Pipe design
- Model No : AC00428
- Brand : Acme Furniture
- UPC : 840412305597
- Bench
- Color : Gray Velvet & Sandy Gray Finish
- Brantley
- KD
- Memory Foam Seat & Back Chion
- Accent PiLoD Included
- Dater Pipe Style
- Material : Metal. Upholstery
- A
Specifications
| Brand | Acme Furniture |
| Collection | Brantley |
| Material | Velvet |
| Fabric Content | Velvet |
| Color | Gray |
| Seat Height | 18 in |
| Seating Capacity | 2 |
| Frame Material | Metal. Memory Foam. Velvet |
| Frame Color | Sandy Gray |
| Assembled Product Weight | 30 lb |
| Maximum Load Weight | 300 lb |
| Recommended Location | Indoor |
| Cleaning. Care & Maintenance | Wipe with Dry Cloth |
| Features | Tufted |
| Is Assembly Required | Foam density: D20. Y |
| Manufacturer | Acme Furniture |
| Manufacturer Part Number | AC00428 |
| Model | AC00428 |
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 24.00 x 48.00 x 18.00 Inches |







Reviews
There are no reviews yet.